CPA Yolu İle İnternetten Para Kazanma

CPA internetten para kazanmanın yükselen trendidir. Kelimenin açılımı cost per action olup geri dönüşlerden para kazandıran bir sistemdir. Örneğin üyeliklerden veya ürün satışından para kazanabilirsiniz. Burada ilk yapmanız gereken güvenilir bir şirket bulmaktır. Şirketin internet üzerinden yorumlarını iyi inceleyin. Gerçekten zamanında para ödüyor mu? Ödeme şekilleri nedir ve hangi koşulları var bunları iyi incelemeniz gerekir. iyi birşirket seçtikten sonra yapmanız gereken sitesine üye olup teklifleri incelemek olacaktır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Cpa alanında çalışma yapıp başarılı olmak için günümüzde webmasterlar çeşitli yöntemler denemektedirler. SEO bu yöntemlerin başında gelir. Bu ürünlere yönelik SEO çalışması yaparken kaliteli, yani müşteriyi satınalmaya veya eyleme götüren kelimeler incelenir ve bunlar üzerine siteler ve çalışmalar oluşturulur. E-mail marketing, SMM, Sosyal medya kullanımı gibi diğer yöntemler de CPA alanında kullanılır.

Şirkete üye olduktan sonra mutlaka müşteri temsilcilerinin görüşlerini alın. Satışları artırmak için size yararlı önerilerde bulunacaklardır.

Bu işlere yeni başlandığında cpl (cost per lead) yani form doldurma gibi işlemler için para ödeyen sponsorlar seçilebilir. Daha fazla tecrübe kazanınca cps (cost per sale) dediğimiz satış başı ödeme yöntemlerine ağırlık verebilirsiniz.

CPA alanında başarılı olmak için

Direk ürün sayfasına yönlendirilen hitlerin daha başarılı olduğu bilinmektedir. Ama bazı reklamverenler buna izin vermeyebilirler. Bu nedenle de kuralları okuyup iyi incelemeniz gerekir. banner kullanımı da başarılı sonuçlar vermektedir. Önemli olan hedeflenmiş hittir.

CPA için kullanılan hit kaynaklar

  • SEO (arama motoru hiti)
  • Niche siteler
  • Bloglar ve forumlar
  • Sosyal ağlar
  • E-mail gönderimi

CPA alanında yapılmaması gerekenler

– arkadaşlarınıza form doldurtmayın
– spam e-mailler göndermeyin
– sosya medyada spam yapmayın
– değiştirilmemesi gereken kodları değiştirmeyin
– reklamları yerleştirip unutmayın, devamını getirmeden olmaz

CPA konusunda yazılarımıza devam edeceğiz takipte kalın.