İnternetten para kazanmak istiyorum diyenlere

İnternetten para kazanmak istiyorum deyip arama yapmaya başladıysanız bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bu yazımda neleri bilmeniz gerektiğine kısaca değinmek istiyorum.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Benim çevremde internetten para kazanan çok sayıda kişi var. Ben de yıllardır bu işlerin içinde olan biri olarak size bu konuda bazı tecrübelerimi aktarmak istiyorum:

– İlk olarak herkesin yönteminin sizde işe yaramayabileceği ihtimali var. Her gün internetten para kazanma konusunda çok çeşitli yöntemler duyuyoruz, okuyoruz. Bu yöntemlerin tamamı size para kazandırmaz. Bazı para kazandırma yöntemleri teknik bilgi gerektirirken, bazıları sadece bilgisayar bilgisi gerektirebilir.

– Bazı para kazandırma yöntemleri zaman kaybıdır. Özellikle anket doldurma, mail oku kazan, tıkla kazan şeklinde yöntemlerden uzak durmalısınız. Bu tür yöntemler ayda 5-10 lira para getirir hiç uğraşmaya bile değmez.

– Her reklamveren para ödemez. Bazıları çeşitli vaadlerle reklam yayınlatır veya belirli satışlar yaptırır ama para ödeme aşamasına geldiğinde paranızı ödemezler, geciktirirler. Bu tür olaylarla karşılaşmamak için sponsorlarınızı iyi seçmelisiniz.

Bu hususlara dikkat ettikten sonra internetten para kazanmak istiyorum diyen kişilerin kullanabilecekleri başlıca yöntemler aşağıdakilerdir:

  • Ürün satarak para kazanma
  • Üyelik yaptırarak para kazanma
  • Reklam yayınlayarak (bloglarda) para kazanma
  • Site / domain alıp satarak para kazanma

İstedikten sonra bu yöntemler internetten para kazanmak isteyen kişilerin tercih edip amaçlarına ulaşabilecekleri başlıca yöntemlerdir.