SEO dersleri nereden alınır?

SEO dersleri hakkında araştırmaya yapmaya başladıysanız SEO’nun ne olduğu hakkında başlangıç seviyesinde de olsa bir bilginiz vardır. Kısaca bahsetmem gerekirse, SEO arama motorunda sitenin üst sıralarda yer alıp daha fazla ziyaretçi kazanması için yapılan çalışmaların tümüne verilen addır.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

SEO öğrenmek isteyen herkes öncelikle araştırmalar yapmaya başlar ve çeşitli yazılar ve kaynaklarla karşılaşırlar. SEO günümüzde web site sahiplerini en çok ilgilendiren konu olduğundan dolayı, herkes bu konuda bir şeyler yazıp çizmektedir. Ne yazık ki bu yazılanlardan çoğu yanlış veya eksik bilgilerdir. Hatta siteniz için zararlı bile olabilir. Çünkü insanlar bir site üzerinde deneyip başarılı gördükleriteknikleri hemen bir SEO uzmanı edasıyla paylaşmayı severler. Oysa ki bir yöntemin başarısını ölçmek için onu çok uzun zaman ve belki ondan fazla sitede denemek gerekir.

seo dersleriSEO’da kısa süreli başarılar başarı sayılmaz. Siteniz bir kaç gün veya hafta üst sıralarda yer alıp sonra sıralamalardan tamamen kaybolabilir. Hatta çok yanlış bir şey yaptıysanız arama motoru tarafından cezalandırılıp, tamamen indexinden çıkarılabilir. Çünkü kulaktan dolma bilgilerle sitenize uyguladığınız teknikler aslında arama motoru tarafından yasaklanmış bir teknik de olabilir ve bunun sonucu olarak da siteniz başarısızlık gösterebilir.

Bundan dolayı SEO dersleri aldığınız kaynağın da güvenilir ve bilgilerin doğru olduğunu mutlaka test edin. Çünkü SEO öyle 1-2 günde öğrenilecek bir şey değil. SEO uzmanları bu işler için uzun zamanlarını harcıyorlar ve optimize ettikleri siteler için tecrübelerinin ortaya koyuyorlar.

Peki, bu SEO uzmanları size yaptıklarını SEO dersleri olarak sunmuş olsalar bu işe hayır der misiniz? Bence demezsiniz. Öyleyse aşağıdaki siteye uğrayın ve güvenilir

SEO derslerini edinmek için daha fazla vakit harcamayın!