Tanıtım Yazısı Satarak Para Kazanma

Postlinks sayesinde tanıtım yazısı satarak internetten para kazanma şansınız var. Sistemi yayıncı olarak 12 gündür deniyorum ve denemelerim sonucunda tecrübelerimi aktarmak istedim.

-- Sponsorlu Bağlantılar --

Öncelikle şunu söylemek istiyorum bu sistem sizi zengin etmez. Bu şekilde birşeyler duyarsanız da inanmayın. Bu sadece bir alternatif sistemdir. Alternatifleriniz ne kadar çok olursa o kadar iyi. Size yararı ne olacak, nasıl para kazanılabilir ve nasıl faydalı olabilir bu konuda bilgi vereceğim.

Eğer PR değerine sahip bir wordpress siteniz varsa ve bu siteyi de fazla aktif kullanmıyorsanız postlink aracılığıyla siteden tanıtım yazısı satarak para kazanabilirsiniz. Tabii ki kalabalık forumlarda tanıtım yazısına daha fazla para verirler. Eğer aktif, hitli ve yüksek pr değerine sahip siteniz varsa bugün forumlarda 5-10 TL arasında uygun bir fiyatla tanıtım yazısı satabilirsiniz.

Ama eğer wordpress siteniz hitli değilse, Alexa değeri pek iç açıcı değilse ve en önemlisi de bir köşede durmuş ve ilgilenemiyorsanız bu siteden otomatik tanıtım yazısı satmak için sitenizi postlinkse ekleyebilirsiniz.

Bunun için sitenizi pr değerine sahip olması ve wordpress kurulmuş olması gerekir.

Peki nasıl yapılır bütün bunlar?

Sisteme 7/19/2012 tarihinde üye oldum. Burada üyelik için referans linkimi vereceğim. İsterseniz bu linkten de üye olabilirsiniz. Size bir zararı olmayacak. Benim için ne artısı olur o konuya döneceğim.
Üye olmak için tıklayın

1-Publisher (Yayıncı) olarak para kazanma

Üye olurken hem advertiser, hem de publisher hesabı seçtim. Daha sonra Publisher kısmından My blogs sekmesi altından yüksek PR değerine sahip bir sitemi ekledim. Get wp plugin sekmesinden wordpress eklendisini indirdim ve onu siteme yükleyip aktifleştirdim. Aktifleşme sonrası sol tarafta göreceksiniz eklentiye ait bir sekme belirecek. O sekmeye tıklayıp postlinks kullanıcı adı ve parolanızı girmeniz gerekir. Daha sonra tekrar sitedeki My blogs bölümüne dönün ve sitenizi “validate” edin.

Sitem sisteme kabul olduktan sonra bir tanıtım yazısı yolladılar. Postlar ingilizce. Siz bir şey yapmadan sitenizde yayınlanır otomatik olarak. Yani bu sisteme site ekledikten sonra size kalan postların gelmesini beklemek. Başında durulacak bir durum yok.

İlk postu aldıktan sonra diğer sitelerimi de ekledim. Bir pr5, birkaç pr4 ve pr3 var. Yolladıkları her post için kredi birikmekte. Eğer sitenizi eklerken comment ve contextual links seçeneğini de işaretlerseniz gelen yorum ve mevcut içeriğinizden de kredi kazanabilirsiniz.

Her ayın başında ödeme yapacaklarını söylüyorlardı. 1 ağustosta Payments kısmında ödemelerin hesaplandığını farkettim. 12 günlük bu şekilde bir hesaplama yapılmış. Bu gelir sabit değil onu belirteyim. Her ay toplam kazanılan gelir kredilere göre yayıncılar arasında paylaşılıyormuş. Yani daha fazla reklamveren çıkarsa gelir daha fazla artıyormuş.

“When any PostLinks.com link is placed on your site, you earn credits for that link every month, as long as the link appears on your site.” Yani link sitenizde durdukça kredi kazanmaya devam edeceksiniz.
Ödemenin yapılmasını bekledim. Ve sonuç.

2-Advertiser (Reklamveren)

Sisteme üye olduğunuzda 1000 kredi veriyor. Ve bu kredileri ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz 1 ay boyunca. Pr li sitelere post yollayabiliyorsunuz. Eğer bir aylık deneme süresi sonrası devam etmek isterseniz, o zaman ödeme yaparak yüksek pr değerine sahip sitelerden tanıtım yazısı almaya devam edebilirsiniz. Deneyebilirsiniz, siteleriniz için yararlıysa devam edebilirsiniz.

3-Affiliate sistemi

Sisteme önerdiğiniz yayıncılardan ve reklamverenlerden para kazanma durumunuz var.

“You can earn $100 for referring an Advertiser who purchases at least $49 in link credits and $25 for a publisher who earns at least $2.50 in link credits in a month.”

Postlinks sistemi özeti de bu şekildeydi. Üye olup kendiniz sistemi deneyebilirsiniz.

Hoşça kalın. Farklı para kazanma sistemlerini tanıtmaya devam edeceğim.