Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

3
863
Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir bankadan yararlanmış olduğunuz kredi veya kredi kartı ürünlerinin borçlarında yaşadığınız sorunlar sebebiyle maalesef takip sürecine girebilir, bu süreç sonrasında da banka ile borcunuz ile ilgili avukatlık durumuna gelebilirsiniz. Milyonlarca vatandaş borçlarından dolayı birçok çözüm yolu ararken birçok kişinin merak ettiği konu olan avukatlık olana kredi veren bankalar listesine hep beraber detaylı olarak bakacağız. 2020 yılında icralık olana kredi veren bankalar veya farklı finans kuruluşları hakkında detaylı bilgiler sunmaya çalışacağız.

Kredi veya kredi kartınızın aylık rutin ödemelerini geciktirdiğiniz ilk tarihten 20 gün sonrasında bankalar tarafından takip dosyanız oluşturulur. Bu aşamada bankaların takip büroları tarafından pek çok kez aranır, borcunuzu ödeyip ödemeyeceğiniz ile ilgili bilgiler aranarak borcun dava aşamasına gelme durumu hakkında uyarılırsınız. Eğer borcunuzu 20 gün içerisinde daha ödemezseniz maalesef borcunuzdan dolayı icralık yani avukatlık olursunuz.

Bankaların borç tahsil etmesi ile ilgili görevlendirdiği avukatları sizlerle görüşerek, borcunuzu yapılandırma aşamasına getirirler. Borcunuzu ne zaman ve kaç taksit ile ödeyeceğiniz ile ilgili anlaşma sağlamaya çalışırsınız. Peki, bu durumda icralık yani avukatlık olanlara kredi verilir mi?

Avukatlık (İcralık) Olanlara Bankalar Kredi Veriyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde hizmet veren pek çok banka bireylerin avukatlık olup olmadıklarına bakmaksızın kişilere kredi veya kredi türü ürünlerini sorunsuzca sunarlar. Yani avukatlık olana kredi veren bankalar bulunmaktadır. Her ne kadar durumunuz iç açıcı olmasa da, yasal takip sürecine girseniz de var olan kredi notunuz avukatlık olduğunuzda direkt olarak sıfıra düşmez.

İcralık olan kişilere kredi veren bankalar, icralık olanlara sadece ‘Borç Kapatma Kredisi’ adı altında kredi vermektedir. Banka şubelerine direkt olarak giderek durumunuzu detaylı bir şekilde anlatıp, ihtiyacınız olan ve borcunuzun kapanmasına yetecek miktarda kredi başvurusu yaptığınızda şansınız daha çok artacaktır.

Ayrıca avukatlık olduğunuz banka ile de çalışmaya devam edebilirsiniz. İster avukat yolu ile ister bankaya giderek icralık olduğunuz borcunuz ile ilgili detaylı yapılandırmaya giderek, aylık kesin ödeyebileceğiniz miktarı belirtebilir; banka müşteri temsilcilerinden yapılandırma veya kredi isteğinde kolaylıkla bulunabilirsiniz.

İcralık (Avukatlık) Olana Kredi Veren Bankalar Listesi

Ülkemizde bankalarla avukatlık olan kişilere kredi veren bankalar 8 adettir. Bu bankalar müşterilerine ‘Borç Kapatma Kredisi’ adı altında kredi sunmaktadırlar. İşte icralık olan kişilere kredi veren bankalar listesi;

  • Akbank
  • İş Bankası
  • TEB
  • Garanti
  • YapıKredi
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • Aktif Bank (NKolay Kredi)

2020 yılı itibariyle güncel bankalarla icralık olanlara kredi veren bankalar listesi bu şekildedir. Liste her borç kapatma kredisi vermeye başlayan bankalar oldukça güncellenmektedir.

Ayrıca unutulmamalıdır ki, her ne sebeple olursa olsun herhangi bir ekonomik bir mevzudan dolayı avukatlık olan, bankacılık ürünleri sebebiyle icralık olan kişiler aktif olarak bankalarla çalışmaya devam edebilir. Sadece kredi kartı kullanımınız ve bazı durumlara göre nakit çekim izinleriniz kısıtlanabilir. Ancak borçlu olmadığınız diğer bankalarla dilediğiniz gibi çalışmaya devam edebilirsiniz.

Yazımızda belirtmiş olduğumuz durumlardan daha farklı bir durumdaysanız aşağıda bulunan yorum bölümü üzerinden bizlere sorularınızı iletebilir; daha net ve kolay çözüm yolu edinebilirsiniz.

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here