Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

0
2702
Tüm bankalar, kredi notu iyi olan ve gelir belgesi olan herkese kredi kartını kolaylıkla vermektedir. İşsiz ve çalışmayan kişilerin kredi kartı alabilmeleri için, gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar listesini sizlere hazırladık. Bankalardan kredi kartı almanın en kolay yolunu arayan kişiler konunun detaylarına göz atabilir.

İŞSİZLERE KREDİ KARTI VEREN BANKALAR

Çalışmayan kişilerin kredi kartı alabilmeleri oldukça zordur ancak imkansız değildir. Çalışmayan kişilerin bankadan kredi kartı alabilmeleri için bankaya ek gelir göstermesi gerekmektedir. Eğer hiçbir geliriniz bulunmuyorsa bankalar kredi vermezler. Eğer kira geliri veya farklı bir yerden gelen geliriniz bulunuyorsa bunu bankaya belirterek kredi kartını kolaylıkla alabilirsiniz. Akbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Odeabank, Ziraat Bankası, Yapı Kredi gibi bankalar bu kişilere kolaylıkla kredi kartı vermektedir.

Ayrıca çalışmıyor ve gelir belgeniz yoksa kredi kartı alabilmeniz için kredi notunuzun 1400 üzerinde olması gerekmektedir. Daha önce kara listeye girmemiş ve kredi sicilinizin temiz olması da diğer kriterlerdir. Eğer kredi skorunuz 1100 altında bulunuyorsa bankalardan kolay kolay kredi ve kredi kartı alamazsınız.

Eğer ev hanımı veya emekliyseniz yine bankalardan kolaylıkla kredi kartı alabilirsiniz. Ev hanımları için eşinin gelir belgesi, emekliler için de emeklilik cüzdanı kredi kartı alabilmek için yeterli olmaktadır. Ayrıca Akbank gibi bankalar öğrencilere de kredi kartı vermektedir (üniversite öğrencileri) Bazı şartlar altında kullandırılan bu kredi kartları genellikle düşük limitli olarak sunuluyor. Diğer yandan esnaflar da ticari sicil kayıtlarıyla beraber istediği bankaya giderek kolaylıkla kredi kartlarını alabilirler. Bunların yanı sıra hiçbir işte çalışmayan işsizler kredi kartı almakta oldukça zorluk çekmektedir. Bu kişilere kredi kartı verilmemesinin nedeni ise bir gelirlerinin olmamasıdır. Yine bazı bankalar kampanyalar yaparak işsizlere kredi kartı veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu kredi kartları yine öğrencilere verilen kartlar gibi 300-500 TL gibi düşük limitlerle verilmektedir. Düenli ödemeler yaparak ve borçlarınızı gününde ödeyerek kredi kartı limitinizi arttırabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan linkten kolay kredi kartı veren bankaları inceleyebilir, hemen kredi kartınızı alabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı

Toparlamak gerekirse ev hanımları, emekliler, öğrenciler ve çalışmayanlar bu kredi kartlarından yararlanabiliyorlar. Eğer işsizseniz ve çalışmıyorsanız yukarıda yer alan bankalara kredi kartı başvurusu yapabilir ve sonucunu öğrenebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz ise, banka şubesine giderek durumu izah etmeniz ve kredi kartı başvurunuzu oradan yapmaktır. Eğer bankacıya durumu bildirirseniz size yardımcı olmaya çalışacaktır. Ayrıca bankaların internet bankacılığını kullanarak da ilgili formları doldurup kredi kartı başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. TC kimlik numarası, doğum tarihi, telefon numarası gibi bilgileri doldurarak hemen siz de bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar tarafından sunulan kredi kartlarını almak isteyen işsiz kişilerin, kredi kartı alabilmeleri için mutlaka bankanın şubesine gitmesi gerekmektedir.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here