Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar (2018)

0
2486

Günümüzde öğrenciyseniz ve eğitim hayatınızı ailenizden uzakta geçiriyorsanız maddi sıkıntıların gelip çatması pek uzun sürmüyor. İşte bu maddi sıkıntıları aşmak, internetten alışveriş yapmak, taksitli ürün satın almak gibi avantajlardan faydalanmak için öğrenim gören vatandaşlar bankaların uygun faiz oranları ve gençlere yönelik kampanyalarıyla dolu kredi kartlarını tercih etmektedirler.

Öğrenci iseniz ve aynı zamanda bankada belirli tutarlarda bütçeniz bulunuyor ise kredi kartı almanıza yardımcı olacak ve aynı bankada belirli süre içerisinde düzenli olarak birikim yapıyorsanız banka sizlere kredi kartı vermek isteyebilir ve bu şekilde hiç bir belge sunmadan kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar bir hayli fazladır. Yapı Kredi, T.C Ziraat Bankası, Garanti, Türkiye Ekonomi Bankası(TEB), İŞ Bankası, Vakıfbank, HSBC, Halkbank bunlardan sadece bazıları. Bu bankaların üniversite öğrencilerine kredi kartı vermek istemesinin temel sebebi öğrencileri büyük potansiyele sahip müşteri grubunda görmelerinden kaynaklanmaktadır. Kredi kartı sağlayan bankalar öğrencilerin arkasındaki aile ve burs desteğine güvenirler. Öğrencilere kredi kartı veren bankalar yazımızda kredi kartı almak isteyen öğrenciler için kredi kartı veren bankalardan bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

TEB – ÜniversiTEB

Bonus Card özelliğine sahip olan kredi kartı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kredi kartı olarak dikkatimizi çekti. Gecikme faizi %2.60 seviyesinde, kart limiti 300-500 TL arasında belirlenebiliyor. Ödemeleri düzenli bir şekilde yaparsanız limit artırımı yapılabiliyor. Türk Ekonomi Bankası (TEB) üniversite öğrencilerine sunmuş olduğu kredi kartı sayesinde bonus kampanyalarında faydalanabiliyorsunuz.

Garanti – Bonus Genç

Bonus Genç 18-25 yaş arası gençler içindir ve Garanti bu kart için sizden herhangi bir ücret talep etmez. BonusFlash uygulamasını indirip takip edebileceğiniz kart gençler için avantajlı içerikler sunuyor. Peki ne gibi avantajları var?

 • Steam harcamalarına her ay 10 TL bonus
 • Okul dönemlerinde restoran harcamalarında her ay 20 TL bonus
 • Ücretsiz taksitli nakit avans ile formalitesiz, sabit taksitle ödeyebileceğin uygun faiz oranlarıyla nakit ihtiyacını anında karşılarsın
 • Dilediğin ekstreni Ekstre Atlat ile 1 ay sonra öde
 • Taksitli para ile istediğin zaman nakit çekebilirsin
 • Hesabından para olamasa bile Karttan Havale/EFT ile internet şubesinden ve Paramatik’lerden havale ve EFT yap
 • E-mail Ekstre imkanı

444 0 333 Alo Garanti veya Garanti Şubelerinden hemen başvurabilirsin.

 

Vakıfbank –  Like Card

Like Card’da yine diğer kartlar gibi öğrencilerin ihtiyaçlarına göre kampanyalar sunan bir kart. Yurt içinde ve yurt dışında alışveriş yapabilir ve kampanyalardan faydalanabilir, çekişişlere katılabilirsiniz. Word üye iş yerlerinden harcadıkça Likepuan ve Wordpuan kazanabilirsin.

Like Kampanyalar

 • Like Sinema Kampanyası ile sinema biletleri alımında %50 indirim.
 • İnternetten yapacağınız 100 TL alışverişe 10 TL’lik Wordpuan.
 • Ayrıca üniversite not ortalamanıza göre her sene ekstra Like Puan kazanma imkânı seni bekliyor.

Like Card’a başvurmak için LIKE yaz T.C Kimlik Numaranı 5724’e gönder.

 

QNB Finansbank – Cardfinans Go

CardFinans GO, QNB Finansbank’ın 18-26 yaş arasındaki gençler için tasarladığı bir kredi kartıdır. Bu kart ile gençler artı taksit, indirim ve birçok özelliği taşıyan bir kredi kartı sahibi olurlar. Ayrıca CardFinans Go’nun temassız özelliği sayesinden 50 TL ve altındaki alışverişlerini temassız olarak öderler.

CardFinans Go’nun Özellikleri

 • CardFinans Go ile her ekstrende minimum ödeme tutarını ödedikten sonra kalan borcun 150 TL’sine kadar alışveriş ve nakit avans faizi işlenmiyor.
 • Eğer dönem borcunuzu ödediyseniz 150 TL’ye kadar faizsiz nakit avans çekebiliyorsunuz.
 • CardFinans Go ile yapacağınız harcamalarda fazladan iki taksite bölme imkanı
 • Kartınızda birike ParaPuan’lar ile uçak bileti alabilirsiniz.

YapıKredi – PlayKart

Yapı Kredi Bankasının genç üniversiteli arkadaşlar için sunduğu Kredi Play, World Kart özelliği taşımaktadır. Birçok kampanyadan faydalanabiliyorsunuz, yapacağınız alışverişlerden World Puan kazanabiliyorsunuz. SMS ile başvuru, Telefon Bankacılığı ve şubelere giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Borç Gecikme faizi %2.52’dir. Yapı Kredi bankasının sunmuş olduğu kredi kartına başvurarak alabilirsiniz.

Play Kart Alma Şartları

18 yaşını doldurmuş ve Türkiye’deki üniversitelerin 2 ve 4 yıllık bölümlerinde okuyan öğrenciler Play Karta kefilsiz başvuru yapabilir. Üniversite öğrencilerinin değerlendirme kriterlerine göre maksimum kredi kartı limiti 1,300 TL’dir.

Play Kart İçin Kefilli Başvuru İçin Şartlar

Öğrenci tarafından doldurulup imzalanacak olan Play Başvuru Formu’na ek olarak kefil olacak kişinin de Kefalet Formu’nu doldurması ve Kefalet Sözleşmesini imzalaması gerekmektedir.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi
 • Gelir  Belgesi
 • Ücretli çalışan için son aya ait maaş bordrosu

 

Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat Bankası’nın üniversiteli öğrenci kardeşlerimiz için sunmuş olduğu GençKart MaximumCard özelliği taşımaktadır. 5 yıl kart ücreti alınmamaktadır. Yüksek Lisans öğrencilerine 800 TL, Lisans öğrencilerine 500 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit verilmektedir. Kredi Yurtlar Kurumu’ndan (KYK) bursu veya öğrenim kredisi alan öğrenciler GençKart ile parayı doya doya harcayabilecek. GençKarta sahipseniz fakat kredi kartı özelliği yok diyorsanız, en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek kredi kartı özelliğini açtırabiliyorsunuz.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

Adı üstünde İş’te Üniversiteli! Öğrenci arkadaşlarımız için tasarlanmış bu kart Maximum Kart özelliği taşımaktadır. Tüm Maximum kampanyaları taksit avantajlarından yararlanabiliyorsunuz. İş Bankası’nın sunmuş olduğu kredi fırsatını değerlendirebilirsiniz. Öğrenciler için Kredi Kartı limiti 500 TL olarak belirlenmiştir. Limit artırımı mümkündür, ödemeleri düzenli yaptığınız takdirde limit yükseltilebilir durumdadır bankayla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

HSBC – Consept Üniversiteli

HCBC Consept Üniversiteli, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına dâhil olan 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine özel bir kredi kartıdır. HSCB Concept ile yıllık kar aidatı ödemeden kartınızın mevcut taksitlendirme ve Advantage NakitPuan kazanımı özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Öğrenim gören kişinin en çok tercih ettiği seçkin üye kuruluşlarda ek taksit ve Advantage NakitPuan avantajları sağlayan HSBC Consept Üniversiteli kredi kartını en yakın HSBC şubesinden temin edebilirsiniz.

 

Akbank – Exi26

Exi26 yalnızca gençlere özel, Akbank tarafından çıkarılmış bir kredi kartıdır. Öğrenim gören insanların özel indirimlerden yararlanabileceği Exi26’nın yaş sıkalasını 16-26 yaşındaki gençleroluşturmaktadır. Nedir bu exi26, gençlere ne fayda sağlar? dediğinizi duyar gibiyim. Aşağıda sizler için inceledik.

 • Ailen exi26 hesabınıza havale yaparken masraf ödemez.
 • Exi26 hesabınız sayesinde uygun koşullarla eğitim kredisi alınabilir
 • Bankacılık işlemlerinde avantaj sağlayan Arife Tarife hizmetinden faydalanılabilir.
 • Yurt içinde ve yurt dışında tüm Maestro amblemli iş yerlerinde geçerlidir.

Bu bankaların tümünü öğrenmek ve  hakkında daha fazla bilgi almak için, öğrenciye kredi kartı veren bankalar ve şartları isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

YORUM YAP

Please enter your comment!
Please enter your name here